Genel

Nga ѕherrί natēn e νraѕѕjeѕ t e k zhdυkja e trυрit/ Ваѕhkēѕhorti νraѕēѕ bēn rrëfίmin trondίtēѕ: Kυr hυmbēm fēmίjën e рarē Сaroline υ bë agreeѕiνe

Mediet greke kanë zbar dhur dë shmi në e dhë në në polici nga piloti 32-vjeçar, Babis Anagnostopulos, i cili ka pr anuar se ka v ra rë gr uan e tij, 20-vjeçaren Carolinë, mëngjesin e 11 majit. Ngj ar ja e rën dë ndodhi në Glyka Nera, të Greqisë dhe si fillim u raportua […]

Genel

Antonela nuk mban dot lotët, rrëfen jetën në Itali: Çohesha në orën 4 për të pastruar. Zbulon planet e të ardhmes në televizion

Antonela nuk ka mbajtur dot emocionet në “Top Arena”, ku është marrë në pyetje nga Fjoralba Ponari në lidhje me jetën e saj në Itali dhe vështirësitë që ka kaluar me familjen. Antonela ka rrëfyer edhe më parë se sa e vështirë ishte periudha e divorcit të prindërve dhe emigrimi në Itali, por nuk arriti […]

Genel

Ana dhe Tea e “Përputhen” të lidhura? Dy ish-konkurrentet e Përputhen e pohojnë vetë

Ish-konkurrentet e “Përputhen”, Ana dhe Tea ishin sot në një intervistë me “Shqipëria live”, ku u ndalën pak edhe tek emisioni dhe jeta e tyre private. Si Ana, edhe Tea pranuan se nga djemtë e rinj që po konkurrojnë për sezonin e ri të “Përputhen” nuk i ka pëlqyer njeri për partner. Por Tea tregoi […]

Genel

Albatriti: Nuk ja jap motrën katundarit sot e 100 vjet

Familja Muqiqi përbëhet tani prej 9 anëtarëve. Nystreti, Merita, Albatriti, Albiona, Ena, reja Egzona dhe dy mbesat e nipi janë ata që ë përbëjnë këtë familje jo edhe të vogël, shkruan “Kosovarja”./Pamjet mePoshte. Të gjithë janë të njohur për publikun kosovar, sidomos Nystreti dhe Merita me karrierën e tyre të bujshme tash e sa vite. […]

Genel

Zana Avdiu: Burri shqipëtar është i ‘Kallt’, duhet me jav hap kufijtë e mei dërgu krejt napër shpi publike me u Ngi mirë

Definitivisht, burri shqiptar është i frustrum deri maje koke, ( përjashtim i një numri të vogël).Kudo që lexon ose komente nga ata ( në portale, në profile të çikave e grave, në faqe sporti, lajmeve, kulturë, shëndetësie etj etj), apo te bjen edhe me diskutu me ta nga afër, sheh frustrim të madh, te secili.Shikovid […]

Genel

Erdogan: Shqipëtarët nën Perandorin Osmane jetonin si pashallar, e tash fukarallëku i myti

Presidenti turk, Recep Tayip Erdogan, i ka vlerësuar si të thella marrëdhëniet në mes të Shqipërisë dhe shtetit turk. Madje, këto marrëdhënie ai i ka quajtur edhe si të pashoqe mes vendeve të tjera./Pamjet mePoshte. Por, presidenti Erdoganë në një intervistë për televizionin shqiptar Top Channel, nuk ka pa folur edhe për të kaluarën e […]

Genel

Shqiptari e pyet sa e ka natën? Këngëtarja Enca nuk ia përton fare: E kam 1 milion euro një natë në krevat

Këngëtarja Enca Haxhia nuk njeh ce nsurë sa I përket fotove në Instagram dhe përgjigjeve që u jep ndjekësve pas pyetjeve pi kante që i bëjnë.Shikovid me poshte: Mbrëmjen e djeshme Enca ka zhvilluar një bashkëbisedim virtual me ndjekësit. “A je për me ba dashni?”, ishte njëra nga pyetjet e sik letshme, së cilës ajo […]

Genel

Nervozohet pushuesi kosovar në Durrës: Lokalet vendosin flamurin e Serbisë, por jo të Kosovës

Pushuesit kosovarë në Shqipëri po vazhdojnë me ankesat e tyre për trajtimin që po u bëhet nga stafi i bizneseve private afër zonave të plazhit.Një lexues i lajmi.net është shprehur i indinjuar me atë që ka parë në një restaurant në plazhin e Durrësit.Shikovid me poshte: Ai ka dërguar një video ku shihet se në […]

Genel

“Nuk kemi burra”, shteti evropian ofron shpërblime marramendëse nëse martoheni me vajzat e tyre

Për rritjen e popullsisë së saj, qeveria suedeze ka marrë nismën për të siguruar të ardhura mujore prej 1,800 dollarë për çdo të huaj që hyn në martesë të shenjtë me një shtetase suedeze. Ndërsa ideja tingëllon pak e sforcuar, qëllimi i saj është për shkak se popullsia është ndalur në rritje, shkruan meganews.al. Ndaj […]

Genel

Kush është shoferi që humbi jetën në tragetin që po vinte nga Italia për Durrës (Emri+detaje)

Trageti i linjës Ankona-Durrës ka mbërtitur 3 orë e gjysëm me vonesë në portin detar të Durrësit. Shkak i kësaj vonese ka qenë një pasagjer shqiptar i tragetit,i cili nuk është ndjerë mirë gjatë lundrimit. Mësohet se ai kishte pësuar atak ka rdiak. Në këto kushte trageti ka ndaluar në mes të detit dhe ka […]