Genel

Më Këto Foto Kallashi Do T’iu Lë Pa Gjumë Sonte

Valltarja e njohur Kallashi, shpesh herë është në qendër të lajmeve rozë.shkaku i formave qe i ka vet valltarja me e njohur, shiko fotot: Format b ombastike truporë e bënë atë të duket e veçantë dhe e ‘zjarrtë’, shkruan infokosova.Në fotografinë e fundit në llogarinë e saj në insagram, Kallashi shihet e veshur pa sytjena, […]

Genel

MJAFT më pyetët pse nuk kam fëmijë, jam 40 vjeç dhe zgjodha të mos jem me njeriun e gabuar.

Unë kam punuar shumë për të mos më interesuar se çfarë mendojnë të tjerët për mua, por disa njerëz su pozojnë se unë ende jetoj si një 20-vjeçare kur jam në të 40-at e mira./Pak sekonda pasi ta kaloni ma rketingun shfaqen pamjet Unë nuk dal çdo javë në lokale n ate, as nuk pi, […]

Genel

Ekspertja 12-vjeçare nga Anglia rinovon shtëpinë e saj për vetëm 125 dollarë

Me ndihmën e nënës së saj, 12-vjeçarja Bea nga Anglia “rifreskoi” të gjitha dhomat në shtëpinë e tyre, me një buxhet prej vetëm 125 dollarësh. Meqenëse të gjithë ne kryesisht rrimë në shtëpi këtë vit, shumë njerëz kanë pasur mundësinë të zbulojnë talentet e tyre të fshehura dhe të gjejnë shumë hobi të rinj.Shikovid me […]

Genel

Njerëzit po prisnin dasmën e tyre, Marina dhe biznesmeni i japin fund papritur fejesës

Marina Fara vajza e vetme e këngëtares së njohur Eli Fara shpesh herë vendoset në qendër të vëmendjes nga mediat rozë për jetën e saj private. Gjashtë muaj më parë bukuroshja bëri publike lidhjen e saj me biznesmenin nga Shkodra, Alis Hysa. Madje madje ata e çuan lidhjen e tyre në një stad tjetër, atë […]

Genel

Avokati shqiptar martohet me shokun e ngushtë: Jemi të lumtur së shpejti do bëjmë edhe fëmijë

Nick Nikiç, shqiptari nga Mali i Zi, lindur dhe rritur në New York dhe avokat në një kompani private është martuar me një prokuror amerikan Mathew, me një dasmë me çifteli e tupanë në Amerikë. I pyetur nga Bieta nëse mendojnë për fëmijë, Nick u përgjigj: “Po, ne të dy duam shumë të jemi prindër […]

Genel

Policja s*ksi e Kosovës vazhdon me pozat j oshëse

Tash e sa kohë, Linda Aliu, njihet si policja më s e ksi në Kosovë. Me fotografitë e saj nëpër rrjete sociale, ajo ka zgjuar edhe kureshtjen e mediave të huaja, shkruan Express.Shikovid me poshte: Ajo ka kohë që poston fotografi mjaft j oshëse në llogarinë e saj Instagram.Së fundmi, ajo ka publikuar një fotografi […]

Genel

Kosova e izoluar: Qytetarët ikin në Shqipëri, VIP-at në Dubai

Sot në pikë kalimin kufitar të Vërmicës, ka pasur fluks të madh të qytetarëve që kanë shkuar në drejtim të Shqipërisë për ta kaluar vikendin, ndërsa ditëve të fundit shumë artistë nga estrada kanë vendosur të kalojnë pushimet në Dubai. Masat e vëna nga qeveria Kurti kanë bërë që kosovarët sot t’ia mësyjnë me të […]

Genel

Bashkë në klub, Kejvina Kthella fotografohet me reperin me famë botërore

Modelja bukuroshe Kejvina Kthella është shumë aktive në rrjete sociale, ku publikon vazhdimisht foto apo video që marrin të gjithë vëmendjen e ndjekësve. Së fundmi, Kejvina është shfaqur pranë reperit të njohur, French Montana. Dyshja janë takuar në një klub nate dhe modelja ka ndarë një foto në rrjete sociale. “Nuk ka rëndësi sa keq […]

Genel

Muaji i Ramazanit,Edi Rama: Te shtyhet ora policore, ja si do ndryshoje orari i levizjes dhe lokalet

Kreu i qeverise Edi Rama tregoi diten e djeshme se mund të ketë një zgjerim të fashës orare gjatë muajit të Ramazanit, që fillon më 13 prill. Ai tha se i ka bërë një kërkesë Komitetit Teknik të ekspertëve për zgjerimin e fashës së orarit deri në orën 22:00, por shtoi se do të kërkohet […]

Genel

Dardan Molliqaj “selam“ Vjosës, Pse moj se përmende UÇK-në?

Kryetari i Partisë Socialdemokrate (PSD), Dardan Molliqaj ka thënë se Vjosa Osmani nuk është në nivelin e detyrës unifikuese të presidentit. Ky reagim i Molliqaj erdhi pasi presidentja nuk e përmendi askund UÇK-në në postimin dedikuar betejës së Koshares. Sipas Molliqajt Osmani nuk lë rast për ta shmangur UÇK-në. Ai theksoi se Osmani qëllimisht është […]