Genel

Njeriu gjen një vajzë të vetme në rrugë, tro,nditet kur e sjell në shtëpi dhe sheh se … (VIDEO)

Pas një dite të lodhshme pune, Ivan Razomov, i cili jeton në Bjellorusi, po kthehej në shtëpi me makinën e tij. Gjatë udhëtimit, ai papritmas vuri re një vajzë të vogël në anë të autostradës. Ishte një qen me vajzën dhe ata vraponin së bashk Ivan ndaloi automjetin e tij për të kontrolluar se çfarë […]

Genel

U nda nga burri/ E bukura Songyl i jep mesazhin publikut: Unë nuk e kam bërë ndonjëherë…

Aktorja turke Gokçe Akyildiz është bërë shumë e njohur me rolin e “ëë” në serialin “Lule të vetmuara”.Pas përfundimit të këtij seriali në Turqi, aktorja 27-vjeçare e ka lënë pak pas dore karrierën në aktrim dhe u përqëndrua tek biznesi i saj.Së fundmi ajo ka provuar dhe një eksperiencë të re. Gokçe ka modeluar për […]

Genel

Të mësojnë gjuhën e nënës: Hapet shkolla Shqip në Zvicër: O sa krenari

Vatrat e arsimit dhe kulturës shqiptare janë duke u përhapur kudo në Zvicër, pasi që puna aktiviteti dhe përkushtimi i mësuesve, prindërve e fëmijëve shqiptarë është duke dhënë rezultate të shkëlqyera. Kjo, gjithnjë duke pasur pikënisjen e mbështetjen dhe organizimin e mirëfilltë që po bën dr. Vaxhid Sejdiu në kuadër të Shkollave Shqipe në Zvicër, […]

Genel

Prifti pasi qe zgjohet nga koma menjëherë bëhet mysIiman dhe urdheron ndertimin e nje xhamije te re (VlDEO)

Një prift 87 vjeçar nga Spanja jeton dhe predikon në ishullin Java më shumë se 43 vite.Prifti duke punuar ra nga lartësia,por ia arriti të rikuperohet nga koma,por tashmë si njeri i ndryshuar.Konvertimi i priftit në Islam ka shkaktuar befasi te shumë ndjekës të tij kishtarë,por mjaft e rëndësishme është gjithashtu të theksohet se gjysma […]

Genel

Pyetja ishte:“A do flije me Edi Ramën për…? Ina Kollçaku e thotë troç…(Video)

Gjatë bisedës me Ina Kollçakun,Bledi Mane tha se në rrjete sociale ka lançuar një sondazh,me titull “A do të flije me Edi Ramën për një vend pune po apo jo”.Përgjigjet e sondazhit dërguan në raportin 12% po dhe 88% jo. E pyetur drejtpërdrejt nga Bledi,në lidhje me titullin e sondazhit,Ina u përgjigj:Ina Kollçaku: Mua nuk […]

Genel

Vajzë apo djalë, Gold AG flet për fëmijën e parë që po e pret!

Gold Ag mbrëmë erdhi më një rrëfim ekskluziv,ku tregoi për martesën e njëkohësisht tregoi se po bëhet baba.Ariani tregoi se do e edukoj fëmijën e tij në frymë fetare,pasiqë edhe ai aty e gjen qetësinë shpirtërore.Ai tashmë e di gjininë e fëmijës së parë,e teksa flet për detaje mund ta shikoni këtë intervistë:

Genel

Ja çfarë i bëri Bill Gates – Kallashit

Donjeta Kosumi,e njohur si Kallashi, para pak vitesh u bë personazhi kryesor i shoubizit,duke mos e lënë askënd indiferent.Dikur,hapësira e saj në Instagram vlonte nga postimet,por jo më,pasi Kallashi ka thënë se dëshiron ta jetoj jetën reale dhe jo atë të medieve sociale.Ndryshe,kohë pas kohe ajo poston nga diçka në rrjete sociale.E,këtë herë është marrë […]

Genel

Fëmija shqiptar mbylli sytë dje në Itali/ Zyrtari i lartë italian nuk i mban dot lotët: Pse o zot ishte fëmijë shembull, pse

Lajmi për vd ekjen e Kristian dje në mëngjes u përhap me shpejtësi në të gjithë vendin.Familja Kazazi është me origjinë nga Shqipëria,por ka jetuar në Itali për më shumë se njëzet vjet në Petritoli.“Një tr gjedi e tm errshme.Nuk ka fjalë për të komentuar vde kjen e një fëmije që i gjithë komuniteti e […]

Genel

HISTORIA/ 24-vjeçarja ndahet nga i dashuri pas 7 vitesh, për një javë ajo bëri s*ks me…

Kur del nga një lidhje shumë vjecare,me siguri mezi e merr veten,për shkak se je mësuar me atë person dhe të duket sikur nuk bën dot gjë pa të më në këtë jetë.Nadia Bokody është vajza e cila ka rrëfyer eksperiencën e saj se.ksuale me 7 burra të ndryshëm brenda një jave,eksperiencë që e provoi […]