Genel

Bima që kushton më shtrenjtë në botë, kultivohet dhe tek ne, një gram kushton 250 euro

Lulja e shafranit eshtë e rrallë dhe është vlerësuar si një prej erëzave më të shtrenjta në botë ku një gram kushton 250 euro, kultivohet edhe në Kosovë.Shikovid meposhte: Kjo bimë, përpunimi i së cilës kërkon shumë mund dhe durim, vlerësohet se është ‘më e vlefshme se ari’ Ndryshe nga bimët e tjera tjera të […]

Genel

E mbani mend Zhaku? Ja çfarë bën sot prezantuesja

Shumë prej jush e mbani mend Zhakun, vajzën që bënte bujë me deklaratat e saj të guximshme. Emri i saj i vërtet është Inida Gjata por që prej te gjithëve njihej me emrin Zhaku.Shikovid me poshte: Prezantuesja dhe këngëtarja prej vitesh është larguar nga ekrani dhe tashmë është martuar dhe jeton në Berlin me bashkëshortin […]

Genel

E dhimbshme! Ndërron jetë mjeku, lë të fejuarën 3 muajshe shtatzënë, kolegu rrëqeth me mesazhin

Mediat italiane njoftonin sot v dekjen nga C0Vl D-19 te mjekut 35 vjeçar Pierluigi Piegari në spitalin Gemelli në Romë. Punonjësi i grupeve të emergjencës ishte i vak sinuar kundër kor onavirusit por prej disa ditësh ishte i int ubuar në spi tal pas përke qësimit të gjendjes. Autoritete thonë se Piegari nuk pinte duhan […]

Genel

Moderatorja e njohur e Ora News, tregoi si e zbuloi që e tradhtonte burri: E kapa te lokali i shoqes (video)

Moderatorja Dajana Shabani ka rrëfyer për herë të parë momentin që zbuloi se e kishte tradhtuar bashkëshorti dhe babai i vajzës së saj./Pamjet meP0SHT. Ndonëse në intervistat e mëparshme ajo ka pranuar se u divorcua për shkak të tradhtisë asnjëherë nuk ka treguar si e zbuloi, deri mbrëmjen e së Premtes në emisionin ‘Glamour Zone’, […]

Genel

Nga Shkodra në Vlorë për të takuar studenten 20-vjeçare nga Berati, kush është 30-vjeçari që tronditi qytetin bregdetar në mes të ditës

Fadil Nikaj, 30 vjeç, është personi që ka qël lu. ar me ar.më zja rri një vajzë 20 vjeçe në Vlorë, mesditën e sotme. Ai është arr estuar në kushtet e flagrancës nga Policia dhe me vete i është gjetur ar. ma dhe një gran.atë dorë./Pamjet meP0SHT. NJOFTIMI I POLICISE Më datë 25.09.201, rreth orës […]

Genel

A e njihni se cila është? Xhensila Myrtezaj mahnit me pamjen e saj të re

Xhensila Myrtezaj është një ndër këngëtaret më të dashura të ekranit. Ajo ka eksperimentuar shpeshherë me pamjen e jashtme por kësaj here i ka lënë të gjithë pa fjalë me look-un e fundit./Pamjet meP0SHT. Këngëtarja ka publikuar disa fotografi ku shfaqet me flokë të shkurtra dhe duket kaq ndryshe.“Duroni” kjo është kërkesa e Xhensilës për […]

Genel

Çartet “Mbreti i Instagram-it”, thotë se do ua kthejë atyre që e grushtuan

Kozak apo siç njihet ndryshe si “Mbreti i Instagram-it”, përmes një video live ka thënë se do ua kthej atyre që e rrahën. I njëjti është shprehur se gjithashtu do i incizojë, pasi ata e prenë në besë, dhe se kjo histori ishte mbyllur me fjalë. Kozak u kidnapua nga disa persona dhe u rrah […]

Genel

69-vjeçarja nga Zvicra martohet me një 35-vjeçar nga Kosova

SH TY PE KE TU VI DE ON Zyra e Migrimit flet për martesë fiktive. Ajo ishte martuar 6 herë deri më tani. 3 nga bashkëshortët e saj të deritashëm ishin kosovarë./Pamjet meP0SHT. Një grua gati 70-vjeçe nga Aargau është martuar me një 35-vjeçar nga Kosova. Në fakt, ata duan të ndërtojnë një të ardhme […]

Genel

Bima që kushton më shtrenjtë në botë, kultivohet dhe tek ne, një gram kushton 250 euro

Lulja e shafranit eshtë e rrallë dhe është vlerësuar si një prej erëzave më të shtrenjta në botë ku një gram kushton 250 euro, kultivohet edhe në Kosovë. Kjo bimë, përpunimi i së cilës kërkon shumë mund dhe durim, vlerësohet se është ‘më e vlefshme se ari’ Ndryshe nga bimët e tjera tjera të cilat […]

Genel

Hyrje pa viza në Amerikë dhe qëndrimi deri 90 ditë, SHBA jep lajmin e madh, ja ndryshimi nga nentori

Një lajm i mirë është bërë i ditur sot nga presidenti i Polonisë Andrzej Duda pas takimit me ambasadoren e SHBA-së i cili tha se duke filluar nga 11 nëntori, polakët mund të hyjnë në SHBA dhe të qëndrojnë deri në 90 ditë pa patur nevojë për vizë amerikane,. Ky lajm pritej me padurim që […]